UWAGA

W związku z ogłoszeniem w kraju stanu epidemii, wynikającym ze wzrostu liczby zachorowań na COVID-19, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu, w trosce o zdrowie klientów i pracowników tych jednostek, realizując ustalenia z Zarządem Województwa Dolnośląskiego, przedłużają zawieszenie prowadzania egzaminów na prawo jazdy oraz szkoleń i kursów realizowanych przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego do dnia 15 kwietnia 2020 r. O nowych terminach egzaminów, zainteresowane osoby zostaną poinformowane indywidualnie przez Ośrodki Ruchu Drogowego. Wniesione opłaty za egzaminy oraz szkolenia zachowują swoją ważność.

 

Informacja o przywróceniu działalności WORD w Legnicy oraz jego oddziałów zostanie podana na stronie internetowej Ośrodka www.word-legnica.pl.

Prosimy o śledzenie strony internetowej WORD Legnica, na której będą zamieszczane aktualne informacje.

Wszelkie pytania prosimy kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej na adresy:

sekretariat@word-legnica,pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Naszym zadaniem jest organizowanie i przeprowadzanie egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, w ramach obowiązujących przepisów, a jednocześnie spełnianie oczekiwań i potrzeb Klientów, poprzez oferowanie usług egzaminowania i szkolenia na najwyższym poziomie.

Formy zapisu na egzamin

Proponujemy Państwu następujące formy zapisu na egzamin ...

czytaj więcej ...

ODTJ Legnica

Serdecznie zapraszmy Państwa do naszego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w którym oferujemy szereg szkoleń dedykowanych zarówno dla osób indywidualnych, jak również dla firm i instytucji.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.odtj-legnica.pl

telefoniczny zapis na egzamin

Aby skorzystać z tej formy zapisu należy postępować zgodnie z poniższą procedurą:

1. dokonaj opłaty za dany egzamin na konto WORD Legnica lub dostarcz do Biura Obsługi Klienta. Nasze konto: Santander Bank Polska 95 1090 2590 0000 0001 3359 0664
(czas zaksięgowania wpłaty wynosi około 2 dni roboczych)

2. w tytule przelewu umieść następujące informacje:

 • imię i nazwisko osoby zdającej
 • numer PESEL
 • rodzaj egzaminu (teoria, praktyka, kategoria)
 • odczekaj dwa dni gdyż przelew musi być zaksięgowany na rachunku WORD Legnica
 • w godzinach od 8:30 do 15:30 zadzwoń pod numer telefonu 76 866-02-51 wew. 110 i ustal termin egzaminu
 • osoby przystępujące po raz pierwszy do egzaminu muszą podać otrzymany numer PKK
 • potwierdzeniem ustalenia terminu jest przekaz słowny, bądź na życzenie kandydata istnieje możliwość odbioru zaświadczenia w WORD Legnica lub Oddziale Terenowym w Lubinie

 

Uwaga: Nie jest możliwe dokonanie telefonicznego zapisu na egzamin w przypadku:

 • braku opłaty za egzamin
 • zmiany danych osobowych w ewidencji ośrodka egzaminowania

W przypadku telefonicznego ustalenia terminu egzaminu osoba umawiająca się na egzamin ponosi odpowiedzialność za wszelkie nieporozumienia dotyczące ustalonej daty i godziny egzaminu

 

internetowy zapis na egzamin

 • Aby zarezerwować termin egzaminu zarejestruj się na stronie info-car.pl
 • Przygotuj numer PESEL i PKK, będą potrzebne w trakcie ustalania terminu
  • Podczas dokonywania rezerwacji zostanie wyświetlone ci przypomnienie: „Uwaga! Upewnij się, że Ośrodek Szkolenia zwrócił Twoj PKK oraz czy Twój PKK nie jest aktualnie w innym Ośrodku egzaminacyjnym!”
 • Po wybraniu najlepszego dla ciebie terminu opłać egzamin przy użyciu karty płatniczej (Visa lub MasterCard) lub e-przelewem. Przy płatności doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł dla Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
 • Oczekuj na potwierdzenie zapisu na wybrany termin egzaminu

 

osobisty zapis na egzamin

Osoby, które wolą kontakt osobisty, zapraszamy do siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Legnicy mieszczącego się na ul. Bydgoskiej 30C lub do Oddziału Terenowego w Lubinie przy ul. Szpakowej 1. WORD w Legnicy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00. Oddział Terenowy czynny jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8:00-15:00

 

PAMIĘTAJ !

Przed każdym egzaminem musimy potwierdzić Twoją tożsamość, dlatego przygotuj i okaż egzaminatorowi swój dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, a w przypadku obcokrajowców kartę pobytu). Dokument ten musi być ważny w dniu egzaminu (dla pewności sprawdź datę ważności dokumentu). Dokument musi być czytelny i niezniszczony. Na przykład - nie możemy akceptować dowodu osobistego okazanego w dwóch częściach, paszportu z oderwaną stroną.

Kierujesz życiem

 

Jak być bezpiecznym na drodze?

Kontakt mailowy

         - word@word-legnica.pl
Biuro Obsługi Klienta - bok@word-legnica.pl

 Numer konta bankowego WORD Legnica dla opłat za egzaminy i kursy:


W opisie przelewu prosimy o podanie danych (imię, nazwisko, nr PESEL) osoby,
której dotyczy przelew.
przelew krajowy: Santander Bank Polska
95 1090 2590 0000 0001 3359 0664
przelew z zagranicy: Santander Bank Polska
WBKPPLPP 95 1090 2590 0000 0001 3359 0664
Początek strony